Buban - hypotéky / úvery/poistenie
Využite so mnou konzultácie ON LINE, HOME OFFICE

Čo všetko je treba riešiť s hypotékou

E BOOK 

Čo všetko je treba riešiť s hypotékou?

                Hypotéka je finančný produkt poskytovaný bankou , s ktorým súvisí zložité vybavovanie a množstvo ďalších krokov.

Hypotéka neznamená len nízka úroková sadzba, či mesačná splátka. S hypotékou treba myslieť aj na výber ďalších produktov , napr. poistenie, založenie osobného účtu atď.  

 

 

  1.Vyhotovenie znaleckého posudku.

Dôležitou súčasťou podania žiadosti o hypotekárny úver je Znalecký posudok na zakladanú nehnuteľnosť. Bez toho nie je možné posúdiť a schváliť hypotéku. Jeho vypracovanie ešte pred podaním žiadosti o úver je potrebné absolvovať, vybaviť dobrého znalca, ktorý príde danú nehnuteľnosť čo najskôr obhliadnuť a následne vypracuje znalecký posudok. Vždy je potrebné k obhliadke zabezpečiť potrebné dokumenty , ktorých zoznam vopred oznámi znalec, respektíve hypotekárny poradca, ktorý sprocesuje celý hypotekárny proces. Dokumenty sú rôzne a záleží na tom, či sa jedná o byt alebo rodinný dom.Ak klient nepozná znalca, väčšina hypotekárnych špecialistov má tieto kontakty a spoľahlivého znalca odporučí a zabezpečí.

Niekedy stačí pre banku vypracovať „interné ocenenie nehnuteľnosti“ vlastnou bankou , v tomto prípade sa znalecký posudok neodovzdáva, avšak pri internom ocenení býva spravidla hodnota oceňovanej nehnuteľnosti niekedy nižšia. Preto sa odporúča interné ocenenie v prípade , že klient žiada hypotéku s nižším LTV.

 

2.Bankový účet.

Banky spravidla dávajú klientom žiadajúcich o hypotéku podmienku , aby si v príslušnej banke aj otvorili osobný účet a aj ho aktívne využívali. Čo je zároveň aj podmienkou poskytnutia nižšej úrokovej sadzby pri schvaľovaní hypotéky Preto sa oplatí klientovi takýto účet na doporučenie otvoriť.

Výhodou je, že klient vo vybranej banke účet už dávnejšie má a ho aj využíva. Preto nemusí účet otvárať.

 

3.Poistenie nehnuteľnosti.

Poistenie nehnuteľnosti v prospech banky a vinkulácia poistenia je podmienkou hypotéky v každej banke pri zakladaní bytu, resp. domu. Ide o zabezpečenie nehnuteľnosti v prípade jej znehodnotenia , napr. pri požiari, povodni a pod. Na tento účel je treba vybaviť aj vinkuláciu poistného plnenia z poisťovne. Banka k tomu poskytuje tzv. vinkulačné tlačivá , ktoré má podpísať klient a potvrdzuje ich poisťovňa. Zase sa odvolávam na  špecialistu, ktorý za Vás obehá poisťovne, ponúkne najvýhodnejšie poistenie a zabezpečí celý proces papierovania okolo poistenia.

 

4.Poistenie schopnosti splácať hypotéku.

Ak vám banka schváli hypotéku, začnete ju mesačne splácať na dlhé obdobie, u mladých spravidla 30 rokov. Nejde pri tom o malé sumy za kupované nehnuteľnosti, jedná sa o desiatky tisíc eur, niekedy až cez stotisíc eur. A preto , ak to chcete splácať a prežívať bez stresu, vhodnou formou je poistiť si schopnosť splácať hypotéku. Ide o tzv. rizikové životné poistenie , ktorým si poistíte život a zdravie. Toto nie je povinnosť, ktorú od vás banka žiada, ale môžu nastať životné situácie, ako je invalidita, a vtedy je vaša schopnosť splácať hypotéku obmedzená. Je to poistenie na dobrovoľnej báze.Špecialista je tu zase od toho, aby vám poradil , aké poistenie uzatvoriť, navrhol vám krytie vhodných rizík a vypracoval vám niekoľko vhodných ponúk.

Aj banky ponúkajú toto poistenie formou bankopoistenia , ktoré však môže byť všeobecné a nezohľadňuje požiadavky a potreby klienta.

V každom prípade vám doporučujem riešiť aj tento produkt , kde je cena navrhovaného poistenia vzhľadom na výšku poistnej sumy a poistnej doby minimálna a prijateľná.

Najlepší variant rizikového poistenia na krytie schopnosti splácať hypotéku vyberie, doporučí a spracuje podľa vášho želania hypotekárny špecialista , ktorý na to má oprávnenie.

Moje odporúčania.

Ako hypotekárny špecialista mám oprávnenie a licenciu na sprostredkovanie hypotekárnych úverov, realít a poistení , či už životného alebo majetkového.

A preto na jednom obchodnom mieste na Poštovej č.14 v Košiciach v našom realitnom a hypotekárnom centre si s vami rád dohodnem obchodné stretnutie, zanalyzujem vám všetky vaše finančné potreby a pripravím  finalizáciu všetkých potrebných dokumentov, o ktorých som vyššie písal.

S mojou pomocou zabezpečíte seba a ochránite svoju rodinu.

Výsledkom bude vaše pohodlné splácanie vašich úverov.

 

Dohodnite si so mnou bezplatnú konzultáciu.

 

Ing. Buban , hypotekárny špecialista.

 


Text novej podstránky...