Buban - hypotéky / úvery/poistenie
Využite so mnou konzultácie ON LINE, HOME OFFICE

Všetko o úveroch

Hypotekárne úvery/hypotéky/. 

Základné pojmy. Hypotéka sa delí na dve základné druhy. Hypotéka zo zákona a spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Rozdiel je v tom, že spotrebný úver zabezpečený nehnuteľnosťou je poskytovaný z finančných prostriedkov banky a medzibankového trhu, zatiaľ čo hypotéke je poskytovaná z peňazí z predaja hypotekárnych záložných listov.

Hypotéka zo zákona : - hypotekárny úver, ktorý sa riadi zákonom

                                       - hypotekárny úver pre mladých - slúži na nadobudnutie, rekonštrukciu, prestavbu, výstavbu nehnuteľnosti určenej na bývanie so zvýhodnenou úrokovou sadzbou vďaka štátnemu príspevku.

Spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou: - úver na bývanie/spotrebiteľský úver/

                                                                                           - americká hypotéka - je tiež spotrebiteľský úver zabezpečený nehnuteľnosťou, nie je však potrebné dokladovanie.

Výber banky a typ hypotéky sa vyberá v závislosti od požadovanej výšky finančných prostriedkov, výšky mesačnej splátky a ďalších záležitostí.

Americká hypotéka

Je  bezúčelový spotrebiteľský úver zabezpečený tuzemskou nehnuteľnosťou.Môže byť poskytnutá klientovi vo veku od 18 do 64 rokov, ktorý má na jej zabezpečenie nehnuteľnosť. Príjem klienta musí byť v dostatočnej výške a musí mať pozitívnu úverovú históriu.Americká hypotéka má spravidla vyššiu úrokovú sadzbu a často aj kratšiu dobu splatnosti. Má aj obmedzenú maximálnu výšku úveru a tiež je limitovaná výška hodnoty nehnuteľností.

Z hľadiska účelu použitia delíme hypotéky na: 

- hypotéka na kúpu nehnuteľnosti

- hypotéka na rekonštrukciu, výstavbu, prestavbu a dostavbu 

- hypotéka na vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov/BSM/

- hypotéka na vysporiadanie dedičstva

 

 Spotrebné úvery

   Spotrebný úver na bývanie.

 Získajte výhodnejší úver na rekonštrukciu a skrášlenie bývania. Prečo sa rozhodnúť pre tento úver? -získanie úveru aj na počkanie-  až do výšky 25000 Eur

  - bez založenia nehnuteľnosti

  - bez dokladovania bločkov a faktúr

  - atraktívna úroková sadzba

  - splatnosť úveru 8 rokov

  - čerpanie priamo na Váš bežný účet

 - bez poplatku za predčasné splatenie úveru, 

      Spotrebné úvery na čokoľvek.

  - dosluhuje Vám staré auto, zariaďujete si bývanie a potrebujete kúpiť nábytok? Neviete sa dočkať vysnívanej dovolenky?Tento mesiac máte neočakávané výdavky, oslavujete zásnuby, zariaďujete pohreb a pod. Na toto všetko je možné požiadať o spotrebný úver s garantovaným úrokom , bez založenia nehnuteľnosti a bez dokladovania príjmu. Výška je rôzna v závislosti od banky.

 

  Refinancovanie- spájanie úverov.

  Hypotekárny úver, ktorý má zle nastavené parametre, platíte nevýhodnú mesačnú splátku , lebo máte nevýhodnú úrokovú sadzbu, môžete refinancovať -preniesť do inej banky. Nevýhodné spotrebné úvery a hypotekárny úver si môžete dať spojiť do jedného hypoúveru s lepšími parametrami a nižšou mesačnou splátkou.

Refinancovanie - prenesenie hypotéky, alebo viacerých úverov sa uskutočňuje v čase riadneho výročia fixácie  alebo aj mimo výročia fixácie. Všetko vyžaduje individuálne posúdenie výhodnosti refinancovania .

 

Ake_su_parametre_uveru.docx